Den s domácími mazlíčky

Dne 22.4.2024 proběhl ve třídě 2.B projekt s názvem Den Země.

 Na začátku projektu nám přišli žáci společně s rodiči nebo prarodiči  do třídy ukázat své domácí mazlíčky. Navštívilo nás několik roztomilých pejsků, ale také jedna kočička.  Žáci, kteří doma nemají živé domácí mazlíčky nám předvedli mazlíčky plyšové.

Děti nám svá zvířátka představily a řekly nám, jak o ně pečují, co mají rádi, kolik jim je let….Jeden z pejsků nám dokonce předvedl triky, které se naučil – válel sudy, panáčkoval, chodil mezi nohami … Jiný  zase nechtěl z naší třídy odejít, tak se mu u nás zalíbilo. :-)

V další hodině jsme si s dětmi povídali o ekologii, třídění odpadu a jeho dopadu na naši planetu. 

A na závěr děti vypracovaly pracovní list o ekologii.

Celý projekt byl velmi hezký, poučný a zvláště ta část s domácími mazlíčky všechny velmi nadchla. 

Mgr. Taťána  Rucká, třídní učitelka 2. B

https://www.instagram.com/p/C6ESqY0I9ID/