Cestovatelský týden – 2. den

Pro tento den bylo cílem navštívit Minizoo Vendryně. Cestování bylo trochu složitější, jeli jsme nejprve autobusem městské dopravy, pak vlakem a do Minizoo došli pěšky procházkou. Mezi zvířecím osazenstvem jsou jedinci, kterých se v Minizoo ujali, ať už zachránění z nevhodné péče nebo ti, o které se jejich majitelé dále nemohli starat a chtěli jim najít vhodný domov i na dožití. Velice blízký kontakt se zvířaty byl pro děti zajímavý, mohli zvířata krmit, hladit a dokonce i vstoupit do Ušákova za králíky přímo do výběhu. Komentované krmení velbloudice Pereuky, zachráněné z nevhodného prostředí, bylo pro děti zážitkem. V Minizoo je spousta zajímavých zvířat, viděli jsme lemury, surikaty, morčátka, pštrosy, klokana, hady, andulky, sněžnou lišku, želvy, lamy, nosály a další zvířata. Při zpáteční cestě jsme si čekání na vlak zkrátili pobytem na dětském hřišti a v místním labyrintu. Jsme rádi, že jsme toto Minizoo navštívili a viděli, jak v něm poskytují potřebnou péči svým zvířecím svěřencům.

Mgr. Monika Jeníková a Mgr. Hana Valenová – třídy 5. A a 5. B

Fotogalerie ke zhlédnutí zde.