„Kniha je základem poznání, učitelem věků, vládcem království ducha.“  Seneca římský filozof

Čtenářská dílna je místo, kam si žáci chodí “odpočinout”. Na pohodlných pohovkách se mohou začíst do knihy a ničím nerušeni se mohou ponořit do jakéhokoliv příběhu. V čtenářské dílně žáci nejen pravidelně čtou souvislé texty, ale také o nich přemýšlí, hovoří a píšou.

Rozvoj čtenářské gramotnosti je hlavním cílem při využívání čtenářské dílny.

Učebna je vybavena pohovkami, stoly, židlemi, PC a obrazovkou. Každá třída má svůj proutěný koš, do kterého si žáci ukládají rozečtenou knihu.

Knihy jsou rozděleny do sekcí podle věku čtenářů a zahrnují rozmanité žánry četby. Žáci si mohou vybrat knihu s detektivní zápletkou, válečnou tématikou nebo pohádku, dobrodružný příběh, dívčí román a tak dále. Popřípadě si mohou přinést vlastní knihu z domova nebo půjčenou od kamaráda.