Cestovatelský týden – 3. den

Cestovatelský týden – 3. den

Ve středu jsme zamířili nejprve do Zbrašovských aragonitových jeskyní v Teplicích nad Bečvou. Autobus nás zavezl na kopec nad jeskyní, sešli jsme parkem a už se těšili na prohlídku. Hodně dětí ještě nikdy v jeskyních nebylo, takže to pro ně byl velký zážitek. Z výkladu paní průvodkyně, krápníků, kapající vody, exponátů i úplné tmy, kdy jsme si vyzkoušeli, jaké to je, byly děti nadšené. Po prohlídce bylo třeba se občerstvit, nakoupit si dobroty i suvenýry, nakrmit trošku kachny v řece Bečvě a pak se vrátit do autobusu a pokračovat ve výletu. Čekalo nás Muzeum Tatra Kopřivnice, kde jsme si vybrali novou expozici nákladních automobilů, ve které je spousta interaktivních prvků, dá se stáhnout aplikace, která ještě získané informace rozšiřuje. Muzeum nákladních automobilů Tatra, které se nachází v hale bývalé slévárny má velkou rozsáhlou sbírku velkých automobilů od hasičů, přes vojenská obrněná vozidla, autobusy, Lopraisovu Tatrovku a jako bonus je v patře muzea velká sbírka historických motocyklů. Třetí den nám rychle utekl, byl to zatím náš nejdelší výlet, hodně jsme toho viděli i prozkoumali a fotek v mobilech máme na rozdávání.

Mgr. Hana Valenová a Mgr. Monika Jeníková – třídy 5. A a 5. B

Fotogalerie ke zhlédnutí zde.