Kaplička podpořila ostravskou ZOO

V pátek 7. června 2024 vyrazili žáci sedmých tříd Základní školy U Kapličky v rámci projektu NPO na exkurzi do ostravské zoologické zahrady. Cílem akce bylo zjistit, co se za dobu od poslední návštěvy v ZOO změnilo, kolik zvířecích obyvatel přibylo a co nového bylo pro pravidelné návštěvníky přichystáno.

Letošní návštěva byla spojena i s předáním finanční částky – téměř 11 tisíc korun – pro symbolickou adopci a podporu zvířátka, které bylo vybráno celoškolním hlasováním. Většinu hlasů získal jaguarundi – malá kočkovitá šelma ze skupiny malých koček. Svými vlastnostmi i vzhledem zaujal většinu hlasujících.

Počasí nám po dobu exkurze přálo, ale teplo zřejmě přinutilo našeho chráněnce nevycházet a neukazovat se návštěvníkům, proto byli všichni trochu zklamáni, že jej neviděli.

Tak snad příště.

Ing. I. Šúthová, třídní učitelka 7. B