Exkurze do Brna

V úterý 14. června 2022 se skupina více než třiceti žáků Základní školy U Kapličky vypravila na exkurzi do Brna. Cílem byla návštěva nejutajovanějšího brněnského krytu 10-Z a VIDA! science centra Brno – zábavného vědeckého parku v jednom z pavilónů brněnského
výstaviště.

Při prohlídce atomového krytu, odolného proti zbraním hromadného ničení, ve kterém mohlo zůstat naráz až 500 osob po dobu 3 dnů, žáci doslova prozkoumali zařízení bunkru s dobovými exponáty a mnozí vyzkoušeli i plynové masky a dobové uniformy.

Poté se všichni přesunuli na prohlídku náměstí Svobody. Odpoledne následovala návštěva Vida! centra, kde se nachází 180 hravých exponátů, díky kterým lze objevovat, jak funguje svět kolem nás.

Celá exkurze byla velmi vydařená a všem se líbila. Shodli se, že Brno má co nabídnout a rádi se tam podívají znovu.