Úžasná Galaxie

Ve čtvrtek 29. února 2024 se žáci 5. A, 5. B a 4. B vydali do Planetária v Ostravě, kde cestovali naší Mléčnou dráhou. Díky nejnovějším výzkumům měli možnost vidět naši Galaxii tak, jako nikdy před tím. S úžasem shlédli sférický film, díky kterému se dostali do míst, kde ještě žádná lidská bytost nebyla.

Sledovali naši Galaxii zvenčí, viděli mlhoviny, v nichž vznikají nové hvězdy, poznávali známá i neznámá souhvězdí, jednotlivé planety naší Sluneční soustavy, snažili se orientovat na noční obloze díky Severce, obdivovali Slunce, sledovali jeho budoucí vývoj. Informací a zážitků bylo mnoho.

A jako na správném výletě, byl i čas na občerstvení, zakoupení suvenýrů a v neposlední řadě i na navázání kamarádských mezitřídních vztahů.

Odjížděli spojeni nejen žáci, ale i my pedagogové, protože se opět ukázalo, že za chování našich děti se nemusíme stydět.

Mgr. Jana Klčová, Mgr. Monika Jeníková a Mgr. Hana Valenová