VZHŮRU KE HVĚZDÁM

Ve čtvrtek 20. 10. 2022 se naši nejmenší školáci vydali na první dobrodružnou cestu, a to rovnou ke hvězdám. Prohlédli si naši největší hvězdu – Slunce, seznámili se s Měsícem v jeho momentální fázi, proletěli prstenci Saturnu a Jupitera a pozorovali hvězdnou oblohu s nikdy nezacházející Polárkou. Ano, moudří už vědí, navštívili jsme Ostravské Planetárium. Kromě nádherných souhvězdí podzimní oblohy pak zažili vesmírné dobrodružství, kdy medvěd s tučňákem letěli do vesmíru zjistit, co jsou to asteroidy a meteority. Zjistili tak nejen to, odkud se berou, ale také proč někdy padají, dokonce i do naší atmosféry. Závěrem si děti mohly koupit suvenýr na památku. Myslím, že si všichni výpravu do vesmíru užili a budou se zase těšit příště na shledanou. 

Za 1. třídy Mgr. Tereza Kalousková