Adaptační kurz

V září už tradičně vyrážejí žáci šestých tříd Základní školy U Kapličky se svými vyučujícími na adaptační kurz, na který se zpravidla všichni těší. Koná se na chatě Hrádek v Hrádku nedaleko Jablunkova. Po době covidových opatření to byla pro děti první dvoudenní akce, které se kolektivně zúčastnily. A bylo to znát. Velkým zážitkem byla pro většinu cesta vlakem z dětmarovického nádraží. Po téměř hodinovém výšlapu, kdy všichni obdivovali krásné výhledy do okolí,  dosáhli cíle a začal dvoudenní maraton kolektivních, sebepoznávacích a sportovních her, soutěží a zábavy. Zpestřením byl i krátký výšlap k místní zvoničce a nedaleké jabloňové Aleji Dobra. Počasí šesťákům naštěstí skoro celou dobu přálo a liják, který se spustil před cestou z chaty na nádraží, výsledný dojem z úspěšné akce už nezkazil.

I. Šúthová, učitelka