Školní akce

Turisticko - branný kurz 2009

Branný kurz

Naše škola se tradičně i letos v září zúčastnila branného kurzu v Soběšovicích.
Přinášíme zde pohled, jak tento kurz vidí žáci, kteří se ho zúčastnili. Dostali za úkol napsat krátké vyprávění . Tady jsou dvě práce žáků 8. A třídy.

Ve dnech 13.- 18. 9. 2009 se naše škola zúčastnila branného kurzu v Soběšovicích. Byli jsme ubytovaní v hotelu Maják a bylo to na Žermanické přehradě. Maják je nově zrekonstruovaný, takže to tam vypadalo moc hezky. K hotelu Maják patřilo i pískové hřiště a kurt. Když jsme přijeli, rozdělili nás do pokojů a poté jsme se šli ubytovat.. Ve většině pokojů měl každý svoje sociální zařízení a někdo i televizi. Asi tak po půl hodině bylo seznámení s kurzem a poté jsme byli rozděleni do 4. skupin. Každá skupina dělala něco jiného, jedni jezdili na loďkách, druzí byli na písku, třetí na kurtu a poslední byla buď střelba ze vzduchovky, zdravověda, anebo topografie. Vždy jsme se po půl hodině střídali. Když jsme poprvé šli na loďky, někteří lidé měli dost obavy. Ale po chvíli už bylo všechno v pohodě. Další dny jsme na loďkách jezdili dost daleko. Jeden den jsme šli na fotbalové hřiště v Soběšovicích. Hráli jsme tam fotbal, někteří si místo fotbalu hráli s létajícím talířem. V hotelu měli svoji kuchyni, kde vařili dobře. Asi tak třetí den se na loďkách převrátilo hodně lidí a mezi nimi byl dokonce i pan ředitel. Museli se jít rychle vysprchovat do teplé vody, protože ten den nebyla voda moc teplá. Když jsme stříleli ze vzduchovky, moc mě to bavilo. 4. den byl závod na loďkách, byla to taková jakoby štafeta. Průběh závodu byl hodně napínavý a také se tam převrátilo hodně lidí. Po závodech jsme se šli všichni hromadně vykoupat. Voda byla docela teplá. A 5. den proběhl branný závod. Museli jsme běžet, pracovat s buzolou, házet míček do koše a střílet ze vzduchovky. Nejlepší byli odměněni a k večeru toho dne jsme navíc opékali párky. Některé večery jsme měli i diskotéky. 6.den už jsme bohužel odjížděli. Vůbec se nám nechtělo.

Lukáš Šrom 8.A

V kalendáři se píše 13. září a já vím, že dnes odjíždím na branný kurz, který se bude konat v Soběšovicích na Žermanické přehradě. Po příjezdu jsem si vytáhli kufry a učitelé nám dali klíče od pokojů. Ubytovna, ve které jsem těch pět dní bydleli, byla hezky zařízená, pokoje byly vybaveny vlastní koupelnou s úžasnou vanou, televizí a pohodlnými postelemi.Jméno budovy je Maják. Hned, když jsme se převlékli, následovala obchůzka. Na první pohled se mi toto místo líbilo. Po procházce nás rozdělili do čtyř skupin a každá měla jiný program. Moje skupina šla jako první na loďky, hrozně jsem se bála. Nasedli jsme do té kanoe, pan učitel do nás strčil a už jsme jeli.Loďka se s námi houpala, tak jsem se bála, abychom jsme se netočili. Ale po chvíli už jsme to začali ovládat a strach zmizel. Jenomže na tomto kurzu nebyly jenom loďky, náplní byly i jiné sporty. Hodně mě bavilo hrát ringo na písku, i když tenis nebyl také k zahození. Jsem ráda, že jsem jela, konečně jsem se naučila pracovat s buzolou, ve zdravovědě jsem se taky dozvěděla hodně užitečných věcí o první pomoci. A práce se vzduchovkou byla taky super. Skoro každý večer byla diskotéka, která mě bavila. V kuchyni nám vařili dobře. Jeden večer jsme dokonce opékali párky. Tento branný kurz mě moc bavil, zažila jsem tam hodně legrace a příští rok chci jet zase. V kalendáři se píše 18.září a já vím, že dnes odjíždím domů. Sbohem, Žermaňky, snad příští rok.

Tereza Burkotová 8.A

Reklama na třídění baterek a elektra.
Adventní dílny
Přírodopis trochu jinak.
Dílničky v MŠ Okružní
Výsledky soutěže „RECYKLOHRANÍ“ za rok 2017/2018.
Robotika na SOŠ NET OFFICE
Olympiáda z dějepisu
Exkurze v Dolních Vítkovicích
Recyklohraní - výsledky soutěže
Po stopách osvobození Ostravska
Atletický trojboj
Školní výlet do Prahy
Sběrová akce 2016/2017
Exkurze - Landek
Talent Kapličky 2017
Recyklohraní
Den Země v DDM Orlová.
Vernisáž – keramika
ZŠ U Kapličky spolupracuje s Ostravskou univerzitou.
Druhý úkol „Recyklohraní" pro školní rok 2016/2017
Akce firmy The Candy Plus Petřvald
Divadélko pod Kapličkou opět vystupuje
Zdobení baněk v Muzeu Těšínska